Debrecín - Most 36:29Most nestačil v Poháru EHF ani na bývalé vítězky z Debrecínu

Debrecín

Mostecké házenkářky ve skupinové fázi Poháru EHF prohrály i druhý zápas. Před týdnem doma nestačily na německého favorita Thüringer HC a v sobotu podlehly 29:36 v Debrecínu, který je dvojnásobným vítězem soutěže.

Černí andělé přitom v poločase drželi remízový stav 14:14. Baníku skvěle fungovala obrana, což už po změně stran neplatilo. Maďarský celek během 11 minut skóroval desetkrát, dostal se do trháku 24:19 a vedení už udržel. Nakonec vyhrál o sedm branek.

Nejlepší střelkyní Debrecínu byla se šesti brankami pivotka Anita Bulathová, v mosteckém dresu skórovala sedmkrát Jana Šustková. Maďarský vítěz Poháru EHF z let 1995 a 1996 po druhé výhře vede skupinu A. Do čtvrtfinále postoupí dva týmy.

Za týden v sobotu se mostecké házenkářky představí v Turecku proti týmu Kastamonu. Nad tímto soupeřem vyhrály v září v kvalifikaci o Ligu mistryň 35:33.