Bulharské volejbalistky odvrátily 4 mečboly a porazily Španělky

HASSELT

Bulharské volejbalistky nastoupí do pátečního utkání proti českému týmu na mistrovství Evropy s první výhrou na kontě. V belgickém Hasseltu ve čtvrtek odvrátily Španělkám ve třetím setu hned čtyři mečboly a po úctyhodném zmrtvýchvstání zápas otočily ve své vítězství 3:2.

O první senzaci se postaraly slovenské hráčky, které zaskočily Srbsko. Pod vedením českého trenéra Miroslava Čady porazily bronzový tým z loňského mistrovství světa v pětisetové bitvě.

Další favoritky a sedmnáctinásobné evropské šampionky Rusky nezaváhaly a na úvod šampionátu si poradily s Chorvatskem bez ztráty setu. Za postupem do další fáze vykročily také Italky výhrou 3:0 nad Německem a Nizozemky, které povolily domácím Belgičankám jen set. Ze čtyř skupin postoupí do osmifinále vždy tři týmy.

ME volejbalistek
Skupina A: Ázerbájdžán - Bělorusko 3:0 (15, 23, 13), Itálie - Německo 3:0 (22, 12, 27).
Skupina B: Bulharsko - Španělsko 3:2 (-26, -15, 31, 14, 13).
Skupina C: Rusko - Chorvatsko 3:0 (23, 23, 14).
Skupina D: Slovensko - Srbsko 3:2 (-14, 21, 20, -21, 11), Nizozemsko - Belgie 3:1 (19, -18, 23, 12).