Šelmy se naladily na ligový šlágr výhrou nad Přerovem

Brno

Na pondělní šlágr volejbalové extraligy se brněnské Šelmy naladily vítězstvím 3:0 nad Přerovem. Vedoucí tým tabulky dnes v předehrávce 24. kola po vyrovnaném prvním setu dominoval a poslední celek soutěže vyprovodil po 69 minutách. V pondělní televizní dohrávce se VK Brno utká s mistrovskou Olomoucí.

Ilustrační foto.

Šelmy z 20 ligových duelů prohrály jen dva a mají náskok pěti bodů před olomouckými šampionkami, které mají odehráno o zápas méně. Přerov v úvodu držel s favoritem krok, pak už se projevila síla brněnského celku. Nejvíce bodující hráčka extraligy univerzálka Soňa Mikysková si vylepšila statistiky o 17 bodů.

"Do prvního setu soupeř vstoupil s nadšením a začal nás tlačit. My jsme naopak vstoupili trochu vlažně. Pak jsme se začali soustředit, trochu více tlačit a soupeř nedokázal udržet tu úroveň, se kterou na nás nastoupil. Druhý a třetí set dopadly jednoznačně," řekl kouč Ondřej Boula.