Civitanova - Č. Budějovice 3:1Statečný boj nestačil. Jihočeši s obhájcem titulu padli

Českobudějovičtí volejbalisté v Lize mistrů opět vzdorovali nejlepšímu týmu planety Civitanově a stejně jako doma také v Itálii jí sebrali set. Další bod do tabulky ale Jihočeši nepřidali a po prohře 1:3 zůstali se dvěma body na třetím místě. Civitanova i počtvrté uspěla a má na dosah postup do čtvrtfinále.

Trojblok v podání volejbalistů Českých Budějovic

Tým kouče Reného Dvořáka se před měsícem a půl doma dočkal alespoň dílčího úspěchu a odhodlaně se dnes pustil do další bitvy. V prvním setu se dostal až do čtyřbodového vedení (15:11) a donutil kouče De Giorgiho vybrat i druhý oddechový čas. V závěru ale úřadoval na síti i na servisu 206 cm vysoký kubánský blokař Simón.

Domácí se dostali do tempa, přidali na razanci a druhou sadu rozhodli nástupem hned v úvodu. Útočně se sice prosazoval také smečař Fila, jenže to nestačilo. V sestavě českého mistra se pak objevili smečař Zmrhal a blokař Ondrovič a přispěli k zisku třetí sady. Tentokrát byl hrdinou koncovky univerzál Šotola, jemuž vyšlo i zkrácené podání a Jihostroj slavil cennou výhru 25:21.

Senzace se nekonala

Další už ale volejbalisté Civitanovy nedopustili. "Hráli jsme od začátku odvážně, vyrovnali jsme se se servisem soupeře a byli úspěšní v útoku. V závěrech prvních dvou setů jsme vždy udělali pár chybiček, které soupeř těchto kvalit nemilosrdně trestá. K velmi dobrému výkonu se rozehrál Marek Šotola," řekl manažer Českých Budějovic Robert Mifka.

Stejně jako se Jihočeši 12. prosince radovali alespoň ze zisku setu, dnes ho vybojovali venku. "Třetí set jsme v koncovce ubránili a dokázali proměnit vysoké bodové balony. Celkově to byl z naší strany kvalitní výkon, který, doufám, dokážeme přenést i do extraligových utkání," dodal Mifka.

Poslední dvě kola odehrají Jihočeši doma. Nejprve 13. února přivítají Fenerbahce, nad nímž v Turecku vyhráli 3:2, pak dalšího italského giganta Trentino.