Házenkáři Dukly prohráli v Poháru EHF s Aarhusem o devět branek

MLADÁ BOLESLAV

Házenkáři Dukly Praha prakticky přišli už v dnešním prvním utkání 2. kola Poháru EHF o možnost postoupit do dalších bojů. V Mladé Boleslavi prohráli Pražané o devět branek 29:38 dánskému Aarhusu GF. Odveta je na programu na severu Evropy za týden od 16:00.

Dánský tým měl zápas ve své režii hned od prvních minut a rychle se ujal vedení 9:4. Domácí celek přehrávali hosté hlavně rychlou kombinační hrou, proti vyspělejším dánských hráčům byli "vojáci" málo agresivní v obraně a hostující házenkáři se dostávali snadno do střeleckých příležitostí.

V brance Dukly se navíc příliš nedařilo Pristašovi. Teprve po patnácti minutách, kdy jej vystřídal Petržala, se podařilo domácím Dány přibrzdit. Soupeř měl přesto v poločase bezpečný jedenáctibrankový náskok.

Ve druhé části hry přidala Dukla na agresivitě, zatímco Dánům už chyběla předchozí koncentrace. Hra se vyrovnala, druhou třicetiminutovku domácí dokonce těsně vyhráli, ale po závěrečném hvizdu rozhodčích příliš důvodů ke spokojenosti mít nemohli.