Basketbalistky Ruska na ME překvapivě prohrály se Srbskem

Basketbalistky Ruska nečekaně prohrály na mistrovství Evropy v prvním utkání osmifinálové skupiny F se Srbskem 65:67. Zápas měl nesmírně dramatickou koncovku a o výsledku rozhodla dvě sekundy před koncem dvoubodovým košem nejlepší srbská střelkyně Dabovičová, která zaznamenala celkem 28 bodů.

Srbkám vyšel vstup do zápasu a vedly už 17:4. Ještě 23 sekund před koncem mělo Srbsko pětibodový náskok 64:59, ale Rusko vrátila do hry dvěma tříbodovými střelami v rychlém sledu Artěšinová.

Plný počet bodů tak má v tabulce už jen Španělsko, které porazilo domácí Itálii rozdílem patnácti bodů 79:64. O výsledku rozhodl již úvodní poločas, ve kterém si přesněji hrající a rychlejší Španělky vypracovaly patnáctibodový náskok.

Italky hrály značně nečistě v defenzivě a dopustily se 23 faulů oproti deseti osobním chybám soupeřek. Hru Španělska tvořily hlavně Aguilarová s Montaňanovou, které dohromady nastřílely 33 bodů.

V závěrečném utkání dnešního programu Francie porazila Bělorusko 72:60. Francouzky se prosadily především ve druhé čtvrtině utkání. Houževnaté Bělorusky sice ještě po půlhodině stáhly náskok soupeřek na rozdíl čtyř bodů, koncovku ale zvládl lépe favorizovaný soupeř.

Mistrovství Evropy basketbalistek:
Osmifinálová skupina F:
Španělsko - Itálie 79:64 (25:18, 47:32, 63:47), Srbsko - Rusko 67:65 (25:17, 36:30, 47:44), Francie - Bělorusko 72:60 (15:18, 41:33, 53:49)