Litevky porazily na ME v poslední minutě Turecko a postoupily

VASTO

V poslední minutě vybojovaly litevské basketbalistky na mistrovství Evropy vítězství ve svém závěrečném utkání osmifinálové skupiny E nad Tureckem 67:61 a tím si zajistily postup ze čtvrtého místa do čtvrtfinále. V závěrečném zápase skupiny Lotyšsko porazilo Německo 60:47 a postupuje do čtvrtfinále ze druhého místa.

Turecké hráčky s uzdravenou Yilmazovou kladly tuhý odpor a ještě minutu před koncem byl stav nerozhodný 61:61. Litevky, jako by pokropené živou vodou, ale po tříbodové střele Valentieneové a vzápětí další trojce Marcauskaiteové rozhodly o své výhře a postupu.

Lotyšsko sice proti Německu excelentně začalo, do poločasu ale trochu polevilo. Houževnatě bojující Němky na chvíli otočily výsledek, naposledy vedle ještě o bod 34:33 hned po změně stran. Ovšem od té chvíle už s chutí hrající Lotyšky vývoj utkání nepustily z rukou.

První čtyři týmy postoupily do čtvrtfinále, Německo a Turecko se s mistrovstvím Evropy loučí. O pořadí na pátém místě rozhodl vzájemný zápas, který Turecko vyhrálo nad Německem (76:63). Čtvrtfinálové dvojice budou známy ve středu večer po zbývajících zápasech ve skupině F.

ME basketbalistek - osmifinálová skupina E
Litva - Turecko 67:61 (16:15, 34:30, 47:49), Lotyšsko - Německo 60:47 (23:13, 31:32, 48:37).