České basketbalistky se ve čtvrtfinále ME utkají s Běloruskem

ORTONA

Basketbalistky Běloruska budou soupeřkami českého týmu ve čtvrtfinále mistrovství Evropy v Itálii. Soupeř svěřenkyň Jana Bobrovského nejprve vyřadil z turnaje domácí tým po přesvědčivé výhře 66:51, večerní očekávané vítězství Francie nad Srbskem 68:60 rozhodlo o tom, že Bělorusko skončí v tabulce osmifinálové skupiny F čtvrté a při svém premiérovém postupu do play-off v historii narazí ve čtvrtek od 21:00 na obhájkyně titulu, které vyhrály skupinu E.

Z prvního místa ve skupině F postoupily do play-off Rusky, které porazily v přímém souboji Španělsko 64:49. Jejich soupeřem v pátečním čtvrtfinále bude Litva, zatímco Španělky se utkají s Belgií.

Italky v bouřlivém domácím prostředí držely s Běloruskami krok pouze v úvodní čtvrtině, kdy dokázaly odpovídat na rychlé protiútoky stejnou zbraní. V dalším průběhu se ale už prosazovaly přesněji hrající Bělorusky, které zpevnily obranu a bez větších problémů si došly pro první účast ve čtvrtfinále v historii země.

Francouzky nastoupily do závěrečného osmifinále s vědomím, že při vysoké prohře by nemusely do vyřazovacích bojů postoupit. Překvapení ale nepřipustily, po méně vydařené první čtvrtině se do přestávky ujaly vedení, které především díky spolupráci rozehrávačky Emilie Gomisové s pivotkou Sandrine Grudaovou uhájily.

Ruské basketbalistky už předtím ukončily neporazitelnost Španělska na turnaji. Rozhodly o tom v poslední čtvrtině, do té doby byl zápas o první místo vyrovnaný. V poslední desetiminutovce ale daly Španělky jen sedm bodů. Rusky dovedla k výhře Maria Stěpanovová, autorka 19 bodů a 12 doskoků.

Mistrovství Evropy basketbalistek:
Osmifinálová skupina F:
Bělorusko - Itálie 66:51 (19:15, 38:30, 50:38), Rusko - Španělsko 64:49 (16:13, 24:22, 45:42), Francie - Srbsko 68:60 (18:23, 39:34, 56:47).