Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky nesmí Bělorusky podcenit

4. října 2007 07:43 - PRAHA

S Běloruskem sehrají ve čtvrtek večer od 21 hodin české basketbalistky klíčové čtvrtfinále na evropském šampionátu v Chieti. Postup jim zaručí účast v interkontinentální olympijské kvalifikaci a pokud by obhájily zlato, mohou rovnou objednávat letenky do Pekingu. Bělorusky do elitní osmičky dostalo včerejší přesvědčivé vítězství nad domácími Italkami.

„Ten zápas jasně ukázal sílu Bělorusek. Sice se jeví jako nejpřijatelnější ze skupiny F, ale nesmíme je ani trochu podcenit,“ tvrdí trenér Jan Bobrovský. „Pětkrát jsem tu vyhrály, občas s nervíčky, ale snad jsme už překonaly herní křečovitost. To nejdůležitější teprve přijde,“ říká kapitánka Hana Machová.

„Všichni mluví o tom, že to s Běloruskami budeme mít lehké, ale pozor ony nemají co ztratit a z pozice outsidera nás překvapily už Němky,“ připomíná Machová jediné české klopýtnutí. „Stojí proti nám nevyzpytatelný protivník s útočnou kvalitou, pozor si musíme dát na jeho brejky. V žádném případě nás nečeká snadné čtvrtfinále,“ uvažuje kouč, ale věří, že jeho tým dokáže soupeřky přeskákat: „Snad v pravý čas zlepšíme i střelbu.“

Bobrovského včera ale štvaly organizační zmatky: „Stěhování z Vasta byl horor a potom nám dvakrát přehodili čas středečního tréninku. Nakonec měl být až pozdě večer, tak jsem raději dal holkám volno. Nechápu ani, proč se měnil sled čtvrtfinále, když v něm nejsou domácí. Jako vítězové skupiny jsme měli hrát v půl sedmé, na poslední chvíli je to zase jinak.“

Program čtvrtfinále (vše vysílá ČT 4):
Čtvrtek 4. října:
18:30Lotyšsko - Francie
21:00Česko - Bělorusko
Pátek 5. října:
18:30Rusko - Litva
21:00Španělsko - Belgie

Martin Kézr, Právo

ČT sport Japonsko - JAR konec
20191020T12:15:00+0200
Japonsko vs. JAR
Japonsko vs. JAR
Japonsko
JAR
ČT sport Wales - Francie konec
20191020T09:15:00+0200
Wales vs. Francie
Wales vs. Francie
Wales
Francie

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.