Rubriky:

Míčové sporty

Stolní tenisté nestačili ani na Německo

6. října 2007 15:59 - MAGDEBURK

Hladkou porážkou 0:3 s Německem se v sobotu čeští stolní tenisté rozloučili se Světovým pohárem družstev v Magdeburku. V závěrečném utkání proti domácímu týmu nehrál nejlepší český reprezentant posledních let Petr Korbel, ale také soupeř postrádal svoji nemocnou jedničku Tima Bolla.

 

internet

Přesto Němci dosáhli hladkého vítězství. Český tým získal jediný set v úvodu čtyřhry, v níž dvojice Tomáš Pavelka, Antonín Gavlas nakonec vyrovnaný zápas s Christianem Süssem a Bastianem Stegerem rovněž prohrála.

"Němci i bez Bölla jsou stále velmi silným soupeřem, navíc hráli v domácím prostředí. V prvním utkání Klásek proti Süssovi bojoval, ale nezvládl to technicky. Gavlas pak proti Ovčarovovi neměl šanci, příliš mnoho chyboval a nedokázal dodržet stanovenou taktiku," shrnul v rozhovoru se spolupracovníkem ČTK trenér Tomáš Demek. "Jen ve čtyřhře jsme hráli rovnocennou partii. Dokonce bych řekl, že jsme byli lepší. Při troše štěstí v koncovce se to dalo vyhrát a mohli jsem ještě zápas zdramatizovat," dodal.

Tým v Magdeburku nevyhrál ani jediné utkání a Demek se netajil zklamáním. "Určitě jsem čekal více. Tajně jsem doufal, že alespoň jednou vyhrajeme. Takhle jsme dosáhli jen na dva dílčí úspěchy, a to jsou výhry Pavelky nad O Sang Unem a Korbela nad Schlagerem. Jinak turnaj ukázal, že za světovou špičkou zaostáváme v mnoha směrech včetně celkového zázemí, které máme skoro na amatérské úrovni. A to se pak s nejlepšími celky světa jen těžko můžeme měřit," řekl rozladěný Demek.

Skupina B:
Německo - ČR 3:0
Süss - Klásek 3:0 (8, 7, 13), Ovčarov - Gavlas 3:0 (4, 7, 4), Süss, Steger - Pavelka, Gavlas 3:1 (-8, 9, 10, 10).
Korea - Rakousko 3:1.
Konečné pořadí: 1. Korea 3 zápasy/3 vítězství, 2. Rakousko 3/2, 3. Německo 3/1, 4. ČR 3/0.
Skupina A:
Čína - Francie 3:0, Hongkong - Rusko 3:1.
Konečné pořadí: 1. Čína 3/3, 2. Hongkong 3/2, 3. Francie 3/1, 4. Rusko 3/0.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty