Rubriky:

Míčové sporty

V nominaci na EFT do Finska je devět florbalistek Děkanky

10. října 2007 13:22 - PRAHA

Devět hráček mistrovské Děkanky nominovali na listopadový turnaj Euro Floorball Tour ve finském městě Porvoo trenéři českých florbalistek Jaroslav Marks a Luboš Kocourek. Z týmu pražského suveréna nejvyšší soutěže se navíc kvůli zdravotním důvodům a velké herní vytíženosti omluvily útočnice Kristýna Jílková a Dominika Šteglová.

Čtyři florbalistky budou v reprezentačním týmu debutovat. Poprvé se představí Anet Jarolímová z Chodova, dcera trenéra fotbalistů pražské Slavie Karla Jarolíma, dále pak Olga Šimáčková z FbŠ Bohemians, Klára Rozumová z Děkanky a Barbora Zlámalová z FBC Ostrava.

Na prvním turnaji od květnového mistrovství světa ve Frederikshavnu, kde české reprezentantky skončily páté, se nejdříve utkají v pátek 9. listopadu s domácím Finskem. O den později je čekají úřadující světové šampionky ze Švédska a v neděli 11. listopadu Švýcarsko.

Nominace českých florbalistek na Euro Floorball Tour ve Finsku:
Brankářky: Šárka Horáková (Chodov), Ladislava Plíšková (FBC Liberec), Hana Váňová (Děkanka).
Hráčky do pole: Denisa Billá, Jana Drbohlavová, Margarita Kalecká, Hana Lacková, Kateřina Moťková, Ilona Novotná, Klára Rozumová, Magdalena Šindelová (všechny Děkanka), Zuzana Jelínková, Eliška Křížová, Olga Šimáčková (všechny FbŠ Bohemians), Lenka Bartošová, Terezie Párysová (obě FBC Liberec), Anet Jarolímová, Anna Kulhánková (obě Chodov), Zuzana Macurová (Vítkovice), Barbora Zlámalová (FBC Ostrava).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.