Rubriky:

Míčové sporty

Lee nahradí v Nymburce na postu rozehrávače Everetta

11. října 2007 14:58 - NYMBURK

Basketbalisté mistrovského Nymburka mají nového středního rozehrávače, Středočeši ukončili na začátku týdne spolupráci s Terrellem Everettem a na jeho místo dnes angažovali jiného amerického špílmachra Arthura Leeho. Třicetiletý hráč má za sebou angažmá v řadě evropských klubů v Turecku, Chorvatsku, Izraeli, Itálii a Francii a do Nymburka přišel z AEK Atény. Předchozí sezonu odehrál v AEL Larissa, kde byl pátým nejlepším střelcem ligy s průměrem 17,2 bodu za zápas.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Má dlouhodobé zkušenosti s evropským basketbalem, ale hlavně v minulosti býval vždy nosným hráčem týmu," vyzdvihl přednosti nové akvizice klubový mluvčí Jiří Zídek. "Věříme, že pro naše družstvo bude přínosem, vnese do hry řád a bude schopen tým dirigovat," dodal Zídek.

Lee se k mužstvu připojí dnes odpoledne. Nymburk už bez Everetta ve středu utrpěl ve třetím ligovém kole první porážku v sezoně, když prohrál v Novém Jičíně vysoko 67:88.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.