Volejbalové mistryně z Brna zahájily sezónu vydřenou výhrou

Čtvrteční první kolo extraligy volejbalistek naplnilo předpovědi o nebývale vyrovnané soutěži. Obhájkyně titulu z Brna bojovaly v metropoli o vítězství nad Střešovicemi pět setů, ve Vršovicích zvládl pražské derby lépe druhý finalista Olymp a očekávané vítězství si připsal nováček rozšířené extraligy Prostějov. Nad Přerovem ale neměl očekávanou výraznou převahu.

Střešovické hráčky překvapily úřadující mistryně urputnou obranou v poli a kvalitním útokem, po dlouho vyrovnaném průběhu však v rozhodujícím setu doplatily na zranění kapitánky Černianské. Vršovické derby v hale Slavie poznamenala absence dosavadních opor v obou sestavách. Slavia hrála nervózně, kazila podání a Olymp ji předčil především na příjmu a menším počtem chyb.

V dalším derby na Hané se Prostějov s Přerovem dlouho přetahoval, až ve čtvrté sadě se projevila větší herní kvalita na straně domácích. Utkání sledovala na domácí ženský volejbal nebývalá kulisa 1200 diváků. "Nevyšla nám koncovka druhého setu, holky na síti i při servisech dosti chybovaly. Od některých jsem čekala víc, ale kolektiv pracoval dobře. Musíme lépe pracovat na bloku a v obraně vůbec," řekla trenérka vítězek Táňa Krempaská.

Oba body si v úvodním kole připsaly také Ostrava, která odvrátila tři mečboly Frýdku-Místku a zvítězila na jeho palubovce 3:2, a Olomouc. Ta jasně přehrála suverénně nejslabší tým uplynulé sezony Liberec.