Jihočeši minimálně do pondělka vedou volejbalovou extraligu

Volejbalistům Českých Budějovic vyšla generálka na středeční zahájení Ligy mistrů a do prestižní evropské soutěže mohou vstoupit jako lídři domácí extraligy. V sobotním šestém kole vyhráli ve Zlíně 3:1 a o skóre vedou před Kladnem a překvapivě úspěšným Ústím nad Labem. V pondělí však celou trojici může předstihnout jediný neporažený tým Liberec, který má k dobru nejen dohrávku v Opavě, ale i odložený zápas s Brnem.

Zlín se pokusil proti obhájcům titulu poprvé v sezóně vyhrát doma, ale ani na čtvrtý pokus se mu to nepovedlo. Zprvu vyrovnané utkání se ve prospěch hostů zlomilo v třetí sadě před druhým technickým oddechovým časem. Zlín polevil v útoku a České Budějovice odskočily na 13:17. Pomohl jim i bod zdarma po žluté kartě pro domácího trenéra Macka, jenž protestoval proti spornému míči. Jeho svěřenci se od té chvíle už nevzpamatovali.

Kladno se vrátilo na vítěznou vlnu po dvou porážkách. Brno měli svěřenci Jana Svobody dobře přečtené a soupeř jim zápas ještě usnadnil, neboť hrál jednoduše a svou hru postavil na jediném hráči - nové slovenské posile, reprezentačním univerzálovi Andreji Barbierikovi.

Nečekaně úspěšně proplouvají soutěží hráči Ústí nad Labem, kteří na domácí palubovce porazili i loňského mistra Ostravu. Vyrovnaný první set vyhráli hosté zásluhou chyb Severočechů v koncovce, od druhé sady však už bylo Ústí lepším týmem. Jeho hráči předčili soupeře v účinnosti servisu, na přihrávce i v pestrosti útoku.

Zato v Příbrami se odehrálo drama, které rozhodla až 36. rozehra v pátém setu. Pražského nováčka nejvyšší soutěže ČZU nepodrželi ani cizinci v čele s francouzským univerzálem Thomasem Lamoisem.