Extraligu volejbalistek vede bez ztráty setu Olomouc

Volejbalistky Olomouce vedou po druhém kole domácí extraligu. V úvodu sezóny využily příznivého losu a bez ztráty setu vyhrály i svůj druhý zápas. Po čtvrtečním vítězství nad nejslabším týmem uplynulého ročníku Libercem v sobotu uspěly v Praze v hale nováčka Střešovic. Po čtyřech bodech mají také oba letošní finalisté Olymp Praha, Brno i ambiciózní nováček z Prostějova.

Hanačky se ve Střešovicích prosadily kvalitním útokem, který výborně řídila nahrávačka Gregorová. V druhém setu ještě domácí tým vzdorovaly do stavu 23:23, ale doplatil na špatný útok. Výsledkem 3:0 porazil i pražský Olymp soupeřky z Frýdku-Místku. V prvním setu Olymp otočil nepříznivé skóre 14:18, pak už si začátky pohlídal a po rychlém vedení a 12 přímých bodech ze servisu jasně zvítězil.

Brněnské obhájkyně titulu převyšovaly od začátku Přerov kvalitním podáním a obranou na síti i v poli, kde výborně zahrála na liberu reprezentantka Tomanová. "Krátký výpadek nastal jen ve druhém setu, kdy jsme se potýkali s horší přihrávkou," řekl domácí trenér Miroslav Čada.

Slávistky se hodně nadřely na vítězství v Liberci, kde volejbalovou kvalitu na obou stranách převyšovala bojovnost. Domácí tým v pátém setu doplatil na zranění klíčové hráčky Neumannové a špatně zvolený servis, který často směřoval na nejlepší přihrávačku Slavie Jášovou, díky čemuž se Pražanky začaly prosazovat útokem středem sítě.

Prostějov se v Ostravě zpočátku nemohl trefit do servisu a v úvodním setu zkazil podání hned osmkrát. Po změně stran se ale karta začala obracet a hostující tým získal převahu, i když ve čtvrtém setu málem doplatil na ztrátu koncentrace.