Volejbalisté Liberce přišli v Opavě o neporazitelnost

OPAVA

Volejbalisté Liberce přišli jako poslední extraligový tým o svou neporazitelnost. V pondělní dohrávce 6. kola podlehli v repríze semifinále minulého ročníku Opavě 1:3 na sety. Slezané, kteří dokázali Duklu v základní části porazit poprvé po třech letech, potvrdili vzestup formy po předchozí výhře ve Zlíně, kde přerušili sérii čtyři porážek z úvodu soutěže.

Domácí začali s velkou chutí a v úvodním setu byli jednoznačně lepší. Vycházel jim útok středem a Rybníčkův servis dělal soupeři velké potíže. Ve druhém setu však Opavané řadou chyb pomohli Severočechům k hladkému vítězství a vyrovnání stavu. Ve třetí sadě hrál hlavní roli opět Rybníček, v dalším dějství získali domácí rychlé vedení až o devět bodů a Dukla v závěru rezignovala.

"Opava byla lepší na servisu, my jsme stále útočili do dvojbloku," řekl liberecký kouč Vladan Merta České televizi. Podle něj se utkání zlomilo ve třetím setu. "Za vyrovnaného stavu jsme udělali asi pět hrubek. Mrzí nás, že porážka přišla zrovna před naším startem v Poháru CEV, ale máme pár dnů času, abychom se z toho poučili," uvedl Merta.

Podle domácího trenéra Martina Demara opavským hráčům pomohla psychicky výhra ve Zlíně. "Předtím na nás po sérii porážek ležela deka. Tohle vítězství jsme hrozně potřebovali," pochvaloval si výhru nad úřadujícím vicemistrem.