Rubriky:

Míčové sporty

Opava mění smečaře, Američany nahradí makedonští bratři

23. října 2007 11:40 - OPAVA

K výměně zahraničních smečařů se odhodlalo vedení extraligových volejbalistů Opavy. Z výkonnostních důvodů klub rozvázal smlouvy s Američany Danem Kellumem a Markem Dusharmem, které střídají makedonští bratři Atanas a Vlado Milevovi. Podle sportovního manažera Pavla Jaška už oba podepsali roční kontrakty.

Nositelem kvality má být hlavně starší z obou bratrů. Osmadvacetiletý Atanas náleží do kádru makedonské reprezentace a má zkušenosti ze soutěží v Bulharsku a Španělsku, kde vloni nastupoval za tým CAI Voleibol Teruel. Dvacetiletý Vlado přichází ze Skopje.

K odchodu amerických smečařů se schylovalo delší čas. Kellum ani Dusharme nesplnili očekávání, v Opavě se neuplatnili podle předpokladů a o víkendu už ani nenastoupili k utkání Vyzývacího poháru proti Burgasu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.