V extralize volejbalistek je bez porážky už jen Prostějov

Prostějov zůstal po sobotním čtvrtém kole v extralize volejbalistek jediným týmem bez porážky. V hale posledního Liberce splnil roli favorita hladkou výhrou 3:0, zatímco dosud také stoprocentně úspěšná Olomouc podlehla pražské Slavii. V čele tabulky jsou díky už pěti odehraným zápasům úřadující mistryně z Brna.

Prostějov měl pod Ještědem zpočátku jasnou převahu, ale pak se hra vyrovnala. Bojovný výkon libereckých hráček však nestačil na zkušenosti ambiciózního nováčka. Trenérka hostujícího družstva Táňa Krempaská však musela improvizovat se sestavou, kterou ovlivnila početná marodka.

Olomoucké hráčky začaly proti Slavii rychlým nástupem na 6:1, ale Pražanky průběh prvního setu otočily a za stavu 24:20 měla čtyři setboly. Domácí tým sice tři odvrátil, čtvrtý už slávistky proměnily. Pak už bezchybným výkonem nedaly soupeřkám šanci.

Vicemistr Olymp se radoval z výhry nad Přerovem 3:1 a blízko k ní měl i třetí pražský účastník nejvyšší soutěže ze Střešovic. Nováček však v pátém setu neproměnil mečbol a prohrál s Frýdkem-Místkem 15:17.

Do týmu brněnských volejbalistek se po dlouhodobém zranění vrátila kapitánka Tereza Tobiášová, která v zápase s Ostravou nastoupila na postu libera. Odtud se na pozici smečařky přesunula Markéta Tomanová.

Domácím hráčkám set a půl trvalo, než na nové složení sestavy zvykly. Potýkaly se s chybami na příjmu a špatným servisem a pustily Ostravu do vedení. Pak se však Brňanky rozehrály, soupeřky přehrávaly lepším servisem a v útoku dominovaly Goliášová s Mikyskovou.