Rubriky:

Míčové sporty

Duncan se upsal basketbalistům San Antonia do roku 2012

30. října 2007 21:40 - SAN ANTONIO

Těsně před začátkem nového ročníku basketbalové NBA se její úřadující šampióni San Antonio Spurs dohodli na prodloužení smlouvy se svou hvězdou Timem Duncanem. Zdroj z klubu agentuře AP potvrdil, že se jednatřicetiletý Duncan texaskému týmu upsal o další dva roky až do sezony 2011/12. Ve dvou posledních letech si má devítinásobný účastník Utkání hvězd vydělat dohromady 40 miliónů dolarů.

Duncana si San Antonio vybralo před deseti lety jako prvního v absolutním pořadí na draftu a své volby nikdy nelitovalo. Rodák z Christianstedu na Amerických Panenských ostrovech se stal ve své první sezóně nejlepším nováčkem soutěže a rok nato už pomohl Spurs k prvnímu ze čtyř titulů, které s nimi v následujících letech vybojoval.

Bronzový medailista z olympijských her v Aténách se radoval z triumfů v NBA v letech 1999, 2003, 2005 a 2007, přičemž v prvních třech případech byl vyhlášen nejlepším hráčem play-off. Vedle toho získal také dvě ocenění pro nejužitečnějšího basketbalistu soutěže v základní části, a to v letech 2002 a 2003.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.