Rubriky:

Míčové sporty

O Český pohár volejbalistek si zahrají Olomouc s Olympem

8. února 2020 20:04 - Brno

Ve finále Českého poháru volejbalistek se střetnou obhájce trofeje Olomouc a pražský Olymp. Mistrovský tým z Hané v dnešním semifinále v Brně přehrál libereckou Duklu 3:0 a Olymp si poradil s Prostějovem v poměru 3:1. Finálový duel se bude hrát v neděli od 18:15.

 

volejbalbrno.cz

V prvním semifinálovém duelu potvrdila Olomouce roli favorita, ale cesta ke třísetovému vítězství nebyla nikterak snadná. Ve všech dějstvích byly v úvodu aktivnější hráčky Liberce, které hrají Final Four Českého poháru poprvé.

Volejbalistky Dukly dobře bránily, lépe servírovaly, ale nastolený trend neudržely po celé sety. "Mrzí nás nezvládnutá koncovka první sady, to nakonec rozhodlo," poznamenal trenér Liberce Libor Gálík. Mistrovský tým zlepšil obranu na síti, přitlačil na servisu, dostal soupeře pod tlak a dotáhl duel do vítězného konce. "My jsme se po prvním setu uklidnili a díky tomu jsme vyhráli celý zápas," řekl kouč vítězek Petr Zapletal.

Olymp ve druhém semifinále potvrdil, že se mu s Prostějovem v této sezoně daří. Vyhrál s ním oba ligové zápasy a uspěl i dnes. V prvních dvou setech diktovaly svěřenky trenéra Stanislava Mitáče hru, lépe podávaly a dělaly méně chyb. Prostějov zpřesnil hru a větším důrazem na síti se mu podařilo vyhrát třetí set, pak se opět prosadily pražské volejbalistky a dotáhly semifinále bez potíží do vítězného konce.

Výsledky semifinále Českého poháru volejbalistek
Final Four Českého poháru volejbalistek v Brně:
Semifinále:
Olomouc - Liberec 3:0 (23, 16, 17)
Nejvíce bodů: Trnková 15, Strušková a Orvošová po 13 - Carvalhová 10, Svobodová a Kohoutová po 9.
Olymp Praha - Prostějov 3:1 (18, 19, -20, 17)
Nejvíce bodů: Denysová 17, Komárková 13, Šimáňová 11 - Nová 16, Fričová a Stümpelová po 13.
Nedělní program:
15:00 o 3. místo: Liberec - Prostějov,
18:15 finále: Olomouc - Olymp Praha.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty