Obhájci titulu ze San Antonia v NBA vyhráli i podruhé

Basketbalisté San Antonia si na úvod nové sezóny zámořské NBA připsali druhé vítězství. Po výhře nad Portlandem si ve středu poradili i s Memphisem, na jehož palubovce vyhráli 104:101. Lídrem hostujícího týmu byl Argentinec Manu Ginobili, který se se třiceti body stal nejlepším střelcem zápasu.

Impozantně vstoupil do sezóny i očekávaný největší konkurent mistra Dallas. Suveréni minulé základní části, které v prvním kole play-off šokovalo vyřazením Golden State, zdolali v Clevelandu tým šampionů Východní konference kolem LeBrona Jamese 92:74. Domácí hvězda nedostala v prvním poločase míč do koše a celkem se zmohla na deset bodů. Horší výkon v zahajovacím zápase James ještě nezažil.

"No, snad tenhle první zápas hodíme za hlavu. Neudělali jsme nic správně, nehráli tvrdě, prostě nic," lamentoval James, jenž proměnil jen dvě střely z pole a už v poločase jeho tým vyprovázelo do šaten bučení obecenstva. To na druhé straně především Jason Terry střelecky exceloval a z pozice náhradníka nastřílel včetně šesti trojek 24 bodů.

Toronto - Philadelphia 106:97
Orlando - Milwaukee 102:83
Indiana - Washington 119:110 po prodl.
Denver - Seattle 120:103
Cleveland - Dallas 74:92
Memphis - San Antonio 101:104
New Jersey - Chicago 112:103 po prodl.
New Orleans - Sacramento 104:90