Volejbalistky porazily v olympijské kvalifikaci Ázerbájdžán

EINDHOVEN

České volejbalistky v olympijské předkvalifikaci v Eindhovenu poprvé vyhrály. V sobotním utkání si tým, který už nemá šanci na postup, poradil s Ázerbájdžánem a zvítězil 3:1. V neděli se české reprezentantky utkají s Maďarskem.

Účast v lednovém kvalifikačním turnaji evropských celků v Halle si už před nedělními zápasy zajistily domácí Nizozemky, které v duelu dosud neporažených družstev zvítězily nad Ukrajinou ve třech setech.

Trenérka Táňa Krempaská tentokrát vyjádřila spokojenost s celým týmem i s úrovní předvedené hry. "Všechny zahrály dobře, byl to i velmi pěkný volejbal," řekla v České televizi.

Útlum v druhé sadě přičítala nesoustředěnosti. "První set byl celkem lehký, ale pak klesla koncentrace, hráčky začaly kazit podání a nastaly i problémy v útoku. Jsem ráda, že se pak zase daly dohromady," prohlásila Krempaská. "Trochu jsme ten druhý set opravdu vypustily, ale pak to už zase šlo perfektně," uvedla blokařka Milada Spalová, která se po turnaji hodlá s reprezentačním dresem rozloučit.