Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky USK sužuje marodka

15. listopadu 2007 07:37 - PRAHA

Vedle Ferančíkové a Whelanové se zranila i další basketbalistka základní sestavy USK Praha Mokrošová a trenér Lubor Blažek před čtvrtečním euroligovým zápasem s francouzským Bourges jen doufá, že alespoň některá nastoupí.

„Marodka způsobuje citelné oslabení sestavy, přesto nesmíme dopustit na Folimance nějaký debakl. Bude to ale vyžadovat maximální nasazení i omezení chyb na minimum. Při preciznosti hry Bourges, které v minulé sezóně hrálo Final four, musíme hlavně zvládnout obranu včetně doskoku, což snad umožní i rychlý přechod do útoku,“ uvažuje Blažek s vírou, že jeho tým se poučil z vysoké porážky rozdílem 42 bodů v Jekatěrinburgu.

Hráčky Bourges v premiéře zdolaly doma Šibenik 89:72. „Soupeřky mají sice zraněnou rozehrávačku Dumercovou. Musíme si dát pozor především na pivotku Kiretaovou, výborná je i Australanka Snell a pod košem se umí prosadit i reprezentantka Francie Melainová,“ říká kouč USK.

kez, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.