Rubriky:

Míčové sporty

Šampionát plný překvapení. Na sněhu se favoritům nevedlo

11. února 2020 23:20 - Špindlerův Mlýn

Jedno překvapení vedle druhého. Mistrovství České republiky ve snowvolejbalu má nečekané vítěze. Mezi muži na sněhu ve Špindlerově Mlýně dominovali Tadeáš Trousil, Jan Mrkous a František Pihera, ženskou část ovládly Ivana Cebáková, Michaela Kulhánková, Anna Širůčková a Magda Králíková. Oba týmy přitom byly až čtvrté nasazené.

 

ČVS

V areálu u dolní stanice lanovky na Svatý Petr se po roční pauze utkalo o republikové tituly jedenáct mužských a osm ženských celků. Výtečně se vedlo mladíkům Trousilovi, Mrkousovi a F. Piherovi, kteří si poradili se všemi soupeři a jediný set ztratili v semifinále. V boji o zlato vyřídili i favorizovanou čtyřku D. Kufa, R. Kufa, Bíza, Vála 2:0.

„Získali jsme spoustu nových zkušeností z pro nás doposud neznámého sportu. Užívali jsme si každý balon a výborně jsme bránili. S tím se soupeři těžko vypořádávali," řekl za nové zimní volejbalové krále Tadeáš Trousil, který se s parťáky automaticky nominoval na dubnové mistroství Evropy do rakouského St. Antonu. „Obrovsky se tam těšíme," doplnil.

Možná ještě větší překvapení se událo v kategorii žen. Favoritkami číslo 1 na titul byly Anna Dostálová a Magdalena Dostálová, v jejichž týmu také válely sestry Diana a Karin Žolnerčíkovy. Už ve skupině je ale družstvo Cebáková, Kulhánková, Širůčková a Králíková výrazně potrápilo a vzalo jim set. Ve finále došlo na odvetu a tam už senzačně dominoval tým Ivany Cebákové.

„Moc jsme si turnaj užily. Prohrály jsme až ve finále. Někdy je to hodně rychlé a dva sety do patnácti jsou krátké," ohlédla se za šampionátem Anna Dostálová. „Sice jsme zklamané, ale na druhou stranu jsme vicemistryně České republiky. Navíc vyšlo parádně počasí a ohlasy diváků byly pozitivní," dodala. Dostálová přitom mistrovství vyhrála vítězství z roku 2018. Tehdy se však hrál snowvolejbal ještě ve dvojicích. Nyní už proti sobě na hřišti bojovaly trojice, navíc s možností střídání.

Výsledky MČR ve snow-volejbalu
Muži
Semifinále:
Pála, Pihera, Šotola – Trousil, Pihera, Mrkous 1:2 (-6, 10, -9)
Spozdil, Waber, Mach – Kufa, Kufa, Bíza, Vála 1:2 (-10, 13, -8).
O třetí místo:
Pála, Pihera, Šotola – Spozdil, Waber, Mach 1:2 (-12, -13).
Finále:
Trousil, Pihera, Mrkous – Kufa, Kufa, Bíza, Vála 2:0 (9, 17).
Ženy
Semifinále:
Dostálová, Dostálová, Žolnerčíková, Žolnerčíková – Vaňková, Klimešová, Kolderová, Kolouchová 2:1 (-12, 13, 11)
Knoblochová, Lojková, Tučková – Cebáková, Kulhánková, Širůčková, Králíková 1:2 (12, -9, -10).
O třetí místo:
Vaňková, Klimešová, Kolderová, Kolouchová – Knoblochová, Lojková, Tučková 2:0 (16, 12).
Finále: 
Dostálová, Dostálová, Žolnerčíková, Žolnerčíková – Cebáková, Kulhánková, Širůčková, Králíková 0:2 (-15, -11)
rjm, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty