Basketbalisté Miami vyhráli v NBA v New Jersey

NEW YORK

Loňští vítězové NBA z Miami vyhráli v novém ročníku elitní zámořské basketbalové ligy druhý zápas, dál však zůstávají nejhorším týmem Východní konference. Heat v sobotu porazili v New Jersey domácí Nets 91:87 a připravili jim po slibném startu do sezóny pátou prohru za sebou.

Třiadvaceti body přispěl k výhře Miami Dwyane Wade, zdatně mu sekundovali i zkušení rutinéři Shaquille O'Neal a Penny Hardaway. Šestatřicetiletý Hardaway podle komentářů odehrál svůj nejlepší zápas po návratu do NBA, při střelbě z pole ani jednou neminul a v závěrečné čtvrtině nasměroval hosty k výhře třemi trojkami.

Wade tak přesnou ruku neměl, ale patnáctkrát se trefil z čáry trestného hodu. New Jersey opět nastoupilo bez zraněné opory Vince Cartera a doplatilo především na 27 ztrát míče.

V dresu Atlanty se 38 body blýskl Josh Smith, ale Hawks v Milwaukee přesto prohráli 96:105. Popáté za sebou uspěl vedoucí celek Pacifické divize Phoenix, bez zraněného Tracyho McGradyho ho nezastavili ani hráči Houstonu. "Naše obrana v prvním poločase mě hodně zklamala. Soupeř si dělal, co chtěl, jeho úspěšnost střelby 73 procent o tom vypovídá dost jasně," řekl trenér Houstonu Rick Adelman.

Výsledky:
Washington - Portland 109:90, Charlotte - Seattle 100:84, Indiana - Utah 117:97, New Jersey - Miami 87:91, LA Clippers - Chicago 73:92, Milwaukee - Atlanta 105:96, Houston - Phoenix 105:115, Dallas - Memphis 108:105, Denver - New York 115:83, Minnesota - New Orleans 82:100.