Rubriky:

Míčové sporty

Welsch je patronem školní basketbalové soutěže

20. listopadu 2007 15:26 - PRAHA

Bývalý hráč NBA Jiří Welsch se stal patronem druhého ročníku celorepublikové pohárové soutěže pro žáky 6. a 7. tříd základních škol. Hvězda české basketbalové reprezentace a euroligového španělského celku Unicaja Málaga spojila své jméno s akcí Asociace školních sportovních klubů, do které se v premiérovém roce zapojilo téměř 300 škol a čtyři tisícovky dětí.

"Ta myšlenka je mi velmi blízká," uvedl dnes basketbalista v tiskové zprávě pořadatelů. Welsch sám každoročně pořádá v létě přípravný kemp, který podle jeho slov podporuje profesionální výchovu basketbalové mládeže v Česku.

Jednotlivé žákovské týmy v pohárové soutěži s oficiálním názvem Nestlé Basket Cup 2008 odehrají školní, okresní a krajská kola. Ty nejlepší se za Welschovy účasti poměří na celorepublikovém finále v květnu 2008.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.