Basketbalistky USK prohrály euroligový zápas v Krakově 71:74

KRAKOV

Basketbalistky USK Praha utrpěly ve třetím kole Evropské ligy druhou porážku. V Polsku ve středu nestačily na tým Krakova, jemuž podlehly po vyrovnaném průběhu 71:74. Ještě minutu a půl před koncem držely vysokoškolačky těsné vedení, ale dramatickou koncovku zvládl lépe domácí celek.

"Neřekl bych, že to byla smůla. Někdo holt musí prohrát. Body z Krakova by byly fantastické, ale sehráli jsme velmi kvalitní zápas a přeskákali soupeře. Bohužel jsme ale měli nižší úspěšnost trestných hodů a v průběhu zápasu při svém vedení chybovali v rozehrávce a ztráceli míče," zhodnotil zápas pro ČTK trenér Lubor Blažek.

Hráčky USK nastoupily povzbuzeny nečekaným domácím vítězstvím nad věhlasným Bourges a úvod jim vyšel. Ve druhé minutě vedly 7:2, v dalším průběhu si však ani jedno družstvo nevypracovalo výraznější náskok, a tak do druhé půle vstupovaly Pražanky s dvěma body navrch 36:34.

V 23. minutě po úspěšné střele Burseové znovu basketbalistky USK vedly až o sedm bodů, ale Krakov šňůrou 10:2 skóre otočil a na začátku poslední části hry to bylo již 59:52. České vicemistryně během jediné minuty manko vymazaly, jenže v závěru měly přesnější mušku krakovské soupeřky a těsnou výhru uhájily.

"Několikrát jsme se dostali z krize, třeba když jsme prohrávali o sedm bodů a dokázali skóre otočit. V závěru už jsme museli faulovat a oni trestné hody proměnili," dodal Blažek. Právě dvě přesné šestky Američanky Dupreeové 14 sekund před koncem definitivně zápas rozhodly.

Jako poslední vystřelila na koš Elhotová, ale její dvoubodový pokus nebyl přesný. Nejlepší střelkyní byla domácí Wielebnowská s 22 body, v dresu USK Američanka Burseová se 17.

Krakov - USK Praha 74:71 (22:21, 34:36, 57:52)
Nejvíce bodů: Wielenbowská 22, Skerovicová 16, Palkaová a De Forgeová po 9 - Burseová 17, Elhotová 14, LeDréanová 13, Hartigová 11. Rozhodčí: Kokainis (Lot.), Anderssonová (Fin.), Davydov (Rus.). Fauly: 20:16. Trestné hody: 15/12 - 16/11. Diváci: 1100.
Jekatěrinburg - Šibenik 78:63 (45:34), Salamanca - Bourges 69:65 (38:35).