Ruští volejbalisté zůstali na SP jediným neporaženým týmem

HIROŠIMA/TOJAMA

Ruští volejbalisté zůstali na Světovém poháru v Japonsku jediným neporaženým týmem. Ve čtvrtečním utkání čtvrtého kola vyhráli v Hirošimě nad Koreou hladce 3:0, naopak první prohru na turnaji, z něhož nejlepší tři týmy postoupí na pekingskou olympiádu, si připsali Bulhaři. Po pětisetové bitvě totiž podlehli Američanům.

Po úvodním zaváhání pokračují ve vítězném tažení brazilští mistři světa a olympijští vítězové, kteří si ve čtvrtek snadno poradili s nebezpečným Portorikem a polepšili si už na druhé místo. Těsně za postupovými příčkami jsou Australané s dvěma hráči z české extraligy, ale do konce Světového poháru se odehraje ještě sedm kol.

Australští hráči jako by si libovali v maratonských zápasech. Poté, co v neděli odvrátili Korejcům v pátém setu neuvěřitelných deset mečbolů a zvítězili 29:27, sehráli tentokrát nekončící druhý set s Tuniskem. Až po 35 minutách jej získali Afričané poměrem 37:35, celkově ale prohráli 1:3.

Výsledky - 4. kolo:
Rusko - Korea 3:0 (16, 14, 19), Austrálie - Tunisko 3:1 (22, -35, 24, 22), Španělsko - Egypt 3:0 (19, 21, 19), Brazílie - Portoriko 3:0 (13, 21, 17), USA - Bulharsko 3:2 (27, -20, -28, 22, 12), Japonsko - Argentina 3:0 (23, 19, 24).