Rubriky:

Míčové sporty

Novotný dostal v nominaci volejbalistů přednost před Štokrem

26. listopadu 2007 20:21 - PRAHA

Čeští volejbalisté v úterý odletí na turnaj olympijské předkvalifikace do Portugalska bez Jana Štokra. Útočník italské Perugie se v pondělí trenérovi Zdeňku Haníkovi nevešel do konečné nominace, na postech univerzálů dostali přednost Jakub Novotný a David Konečný.

 

FIVB

V Evoře se tým ve středu utká s domácími Portugalci a o den později s Německem.

Dva celky postoupí do sobotního semifinále a utkají se s někým z trojice Švédsko, Slovensko, Francie. Účast v lednovém kvalifikačním turnaji v Turecku si zajistí jen celkový vítěz.

Nominace na olympijskou předkvalifikaci:
Nahrávači: Škach (Berlín/Něm.), Ticháček (Friedrichshafen/Něm.); smečaři: Popelka (Toulouse/Fr.), M. Novotný (Treviso/It.), Hudeček (Rennes/Fr.), Novák (Paříž/Fr.); blokaři: Lébl (Macerata/It.), Král (Treviso/It.), Rak (Taranto/It.); univerzálové: J. Novotný (Kedzierzyn/Pol.), Konečný (Ostrava); libero: Kryštof (Liberec).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.