České házenkářky zdolaly Lotyšsko a postupují do play-off o ME

České házenkářky zdolaly v Plzni v třetím zápase kvalifikace o postup do play-off o mistrovství Evropy Lotyšsko jednoznačně 41:18. Zajistily si tím minimálně druhé místo ve skupině a postup, neboť do play-off jdou tři celky. V neděli zakončí domácí výběr turnaj zápasem s rovněž neporaženým Tureckem.

"Naším cílem bylo podat koncentrovaný výkon i proti nejslabšímu soupeři skupiny. Jsem rád, že holky to tak vzaly a hrály koncentrovaně celý zápas," řekl ČTK trenér Jiří Tkadlec.

Domácí hráčky dnes sice vstoupily do zápasu vlažněji, ale dobrou obranou získávaly míče a rychle se rozjely. V prvním poločase hrála osvědčená sestava, v níž chyběly opory Knytlová a Kysučanová, které kouč nechal odpočívat.

V druhém poločase pak dostaly příležitost i ty hráčky, které toho zatím moc neodehrály. "Pokračovaly v dobré obraně a náskok ještě zvýšily. Měli jsme tak ještě takové neurovnané úseky, ale je čas na tom zapracovat a radost mám hlavně z toho, že jsme hráli týmově," dodal Tkadlec.

Česko - Lotyšsko 41:18 (19:10)
Sestava ČR: Raníková, Selicharová - Tomečková 5, Simerská 1, Zámorská 2/1, Kysučanová 4/2, Poznarová 3, Hrbková 8/1, Vojtíšková 5/1, Stuchlová 4, Válová 2, Růčková 3, Kovačíková 2, Zachová 2.
Nejvíce gólů Lotyšska: Asareová 5, Ekerteová 4. Rozhodčí: Petkovič, Dobrič (oba Chorv.). Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 400.
Itálie - Turecko 29:36