Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky Brna porazily v Evropské lize Namur

5. prosince 2007 20:06 - BRNO

Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno porazily v pátém kole Evropské ligy belgický tým Dexia Namur vysoko 93:66 a udržely si první místo ve skupině C. Nejlepšími střelkyněmi středečního zápasu byly Hana Machová s Evou Vítečkovou, které zaznamenaly po 19 bodech. České mistryně rozhodly o výsledku hned v úvodu zápasu.

Přesnou koncovkou se na začátku utkání blýskla Machová a po přímočarých akcích pod koš se střelecky prosazovala i pivotka Kulichová. Po pouhých dvou minutách už vedly hráčky Gambrinusu 8:0 a impulzivní trenér Namuru Jurgen van Meerbeck si vzal oddechový čas. Ani ten ale jeho svěřenkyním proti rozjetým soupeřkám nepomohl. Belgičanky působily proti důrazné obraně domácích hodně bezradně a jejich snaha o průniky pod koš končila na nepřesných přihrávkách, střelba z větší vzdálenosti byla nepřesná. Po pěti minutách už vedlo Brno 13:2.

Namur pak přibrzdil další narůstání rozdílu ve skóre zlepšením defenzivní činnosti, ale ani s touto taktikou Belgičanky dlouho nevydržely. Proti pohyblivé obraně soupeřek se nedokázaly prosadit a střelbě z větší vzdálenosti chyběla přesnost. Jen v prvním poločase měly z jedenácti tříbodových pokusů pouze dvě střely úspěšné. Hru brněnského týmu v úvodním poločase tvořila Machová, které se dařilo i v koncovce. Střelecky jí sekundovaly Kulichová se Žirkovou, z tříbodového území se prosazovaly Whitmoreová a Vítečková, která vzala soupeřkám před přestávkou náladu tříbodovým košem současně se závěrečným klaksonem.

Belgičanky ale po změně stran nerezignovaly. Zvýšily bojovnost a také zlepšily koncovku. Na zvrat v utkání tyto zbraně nestačily, výrazně však zbrzdily narůstání rozdílu ve skóre. Třetí čtvrtinu vyhrály Brňanky pouze 21:18, závěrečná část se už ale změnila v jejich jednoznačnou záležitost. Bleskovými úniky se dostávaly na pohled snadno pod koš, pět minut před koncem už vedly vysoko 86:47. V závěru dal trenér Jan Bobrovský příležitost i dalším hráčkám z lavičky a Namuru se podařilo alespoň částečně zkorigovat vysokou prohru.

Bobrovský byl spokojený především s obranou 

"Na soupeřky jsme se poctivě připravili. Naše hráčky splnily do puntíku všechny taktické pokyny," uvedl po zápase spokojený trenér Bobrovský, který pochválil hlavně výbornou defenzivní hru svých svěřenkyň. "Když hrajeme dobře v obraně, tak je i útok jednodušší. V první čtvrtině jsme získávali lehce náskok po samostatných protiútocích do koše. Až na závěr, kdy dostaly příležitost i hráčky z lavičky, jsme odvedli vynikající výkon," řekl Bobrovský.

Jeho protějšek Jürgen van Meerbeck nebyl vůbec spokojen. "Soupeři jsme vlastními hrubými chybami nabídli snadno náskok. Když jsme po pěti minutách proti tak kvalitnímu týmu prohrávali o jedenáct bodů, tak se už náskok těžko dotahuje. Hra našeho týmu odpovídala mým představám pouze ve třetí čtvrtině," uvedl belgický trenér.

Euroliga basketbalistek - skupina C
Gambrinus Sika Brno - Dexia Namur 93:66 (19:11, 47:26, 68:44).
Nejvíce bodů: Machová a Vítečková 19, Žirková 15, - Fleischerová 13, Kraayeveldová 12, Smithová 11, Miedziková 10. Rozhodčí: Julienová (Fr.), Van Den Heuvel (Niz.), Giod (Luc.). Fauly: 14:16. Trestné hody: 16/12 - 10/7. Trojky: 9:7. Diváci: 1000.
Kosit Košice - Gdyně 79:77 (41:44).

Tabulka:
1.Brno541413:3469
2.Spartak Moskva431294:2787
3.Gdyně523376:3867
4.Košice523335:3487
5.Valenciennes422253:2806
6.Namur514355:3886

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.