Liberečtí volejbalisté prohráli v Poháru CEV v Belgii 0:3

LENNIK

Liberečtí volejbalisté prohráli v úterním prvním osmifinálovém duelu Poháru CEV v Belgii s týmem Sartorius Asse Lennik 0:3. Odveta se na severu Čech uskuteční ve čtvrtek 20. prosince od 17:30.

Podle ředitele libereckého klubu Pavla Šimoníčka neměl zápas tak jednoznačný průběh, jak naznačuje konečný výsledek. "V druhém setu jsme vedli ještě 17:15, v závěru třetího jsme nechytli jednoduchý útok a hned potom dostali dvě esa," řekl ČTK.

Šimoníček dodal, že Dukla měla v Belgii potíže s netypickou halou a osvětlením. "Ale těch našich 17 zkažených servisů to neomlouvá, to je opravdu tristní bilance," prohlásil.

Lennik, v jehož kádru jsou posily z Brazílie, Nizozemska a Slovinska, hrál podle libereckého ředitele vynikající volejbal a prakticky nechyboval. "Myslím si, že líp už hrát nemůžou. Doma je v odvetě porazíme a bude rozhodovat zlatý set," doufal Šimoníček.