Rubriky:

Míčové sporty

Asijská kvalifikace házenkářů o Peking se bude opakovat

18. prosince 2007 18:14 - PAŘÍŽ

Kvůli podezření z manipulace nařídila Mezinárodní házenkářská federace IHF opakovat dva turnaje asijské kvalifikace o postup na olympijské hry v Pekingu. Reagovala tak na okolnosti, za jakých překvapivě zvítězili hráči Kuvajtu v turnaji v japonské Toyotě a ženy Kazachstánu na domácí půdě v Almaty.

V obou případech byly v rozhodujících zápasech vyřazeny favorizované výběry Korejské republiky. Její reprezentanti podlehli Kuvajtu 20:28 po skandálním průběhu utkání, o které se zasloužili rozhodčí z Jordánska. Zástupci IHF později při rozboru videozáznamu konstatovali, že sudí se dopustili 38 nespravedlivých verdiktů vůči Korejcům.

Původně měli utkání řídit zkušení sudí z Německa, ale asijská federace je nahradila jordánskými rozhodčími.

"Rozhodli jsme v zájmu sportu a celé házené," řekl po úterním jednání IHF její předseda Hasan Mustafa.

Nejpozději do konce ledna by se měli znovu o účast v Pekingu utkat hráči Korejské republiky, Kuvajtu, Kataru, Spojených arabských emirátů a Japonska. O účast v ženském turnaji budou hrát Kazachstán, Korejská republika, Katar a Japonsko.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.