Prostějov deklasoval basketbalisty Ústí o 38 bodů

PROSTĚJOV

Basketbalisté Prostějova neměli v úvodním utkání 17. kola ligové soutěže proti Ústí nad Labem problémy potvrdit roli favorita. Hanáci v úterý soupeře deklasovali 109:71 a mají shodně bodů jako vedoucí Nymburk, který odehrál o zápas méně.

Domácí tým rozhodl už do poločasu, ale ani pak nepolevil. Poslední čtvrtinu vyhrál Prostějov 30:10. Přesto nebyl kouč Miroslav Marko zcela spokojen. "Dali jsme si dílčí cíl nedostat více než 60 bodů, což se nepodařilo. Dobrá byla až čtvrtá čtvrtina," uvedl Marko.

Jeho protějšek Jan Šedivý dal šanci i mladým hráčům. "V takovýchto zápasech nechávám hrát i dorostence a kvalita jde samozřejmě dolů. My se musíme soustředit na soupeře z jiného konce tabulky," řekl trenér desátého mužstva tabulky.

Výsledek - 17. kolo:
Prostějov - Ústí nad Labem 109:71 (31:23, 55:39, 79:61)
Nejvíce bodů: Bojič 25, Tomaszek 18, Savanovič 15, Bosák 13, Pavlík 11 - Hrubý 16, Kramný a Tomanec oba 14, Pištěcký a Thomas oba 11. Rozhodčí: Paulík, Rozsypal, Kapaňa. Trestné hody: 22/18 - 15/14. Fauly: 20:22. Trojky: 5:9. Diváci: 650. Nejlepší hráč: Tomaszek.