Basketbalistky USK prohrály v Evropské lize v Bourges 60:71

BOURGES

Basketbalistky USK prohrály v sedmém kole Evropské ligy ve Francii s týmem Bourges 60:71. Pražanky si tak připsaly pátou porážku ve skupině B a zkomplikovaly si vyhlídky na postup do play off.

Trojnásobným vítězkám Evropské ligy vyšla odveta za listopadovou prohru na Folimance, kde podlehly o devět bodů. Vysokoškolačky tehdy dovedla k cennému úspěchu Francouzka Sandra Le Dréanová, ale ve středu se proti svým krajankám tolik neprosadila a dala jen sedm bodů.

Hráčky Bourges začaly utkání lépe a za tři a půl minuty vedly 9:2. Pražanky pak zabraly a ve druhé čtvrtině šly dokonce do vedení. Po koši Hartigové ve 24. minutě otočily skóre na 21:20.

Pak se oba týmy přetahovaly o vedení, ale ve druhém poločase už vedlo pouze domácí družstvo. Svěřenkyním trenéra Lubora Blažka nepomohl ani výborný výkon Američanky Janell Burseové, která dala 16 bodů a skvěle si počínala pod košem, kde doskočila 13 míčů.

Další zápas sehraje USK 10. ledna doma proti Krakovu.

Bourges - USK Praha 71:60 (18:14, 35:33, 53:46)
Nejvíce bodů: Dumercová 19, Snellová 17, Miyemová 14 - Burseová a Whalenová obě 16, Karpovová 9, Le Dréanová 7. Trestné hody: 27/19 - 11/8. Fauly: 15:24. Trojky: 2:2.