Rubriky:

Míčové sporty

Polský rozehrávač Kieliba odešel z Karviné do Lubinu

20. prosince 2007 15:48 - KARVINÁ

Polský házenkář Robert Kieliba v Karviné po necelém půl roce skončil. Třiadvacetiletý rozehrávač přestoupil z klubu českého mistra do týmu úřadujícího polského šampiona Zaglebie Lubin, kde ve čtvrtek podepsal smlouvu na dva a půl roku.

 

ARCHIV

Největší letní posila Baníku měla být náhradou za Ondřeje Zdráhalu, ale roli tahouna družstva Kieliba nepřevzal. Kouč Jiří Kekrt ho často opomíjel i v základní sestavě. "Cítil se tady nevyužitý. Když navíc pravidelně nehrál, šel dolů i psychicky. Trenér tvrdí, že šancí na to, aby přesvědčil, měl dost," řekl ČTK karvinský manažer Miroslav Pelech.

Střední spojka, která se před příchodem do Karviné jednou ocitla i v širším výběru reprezentace aktuálních vicemistrů světa, se tak po několika měsících vrací zpět do polské ligy. Svůj předchozí klub z Vratislavi však Kieliba vyměnil za mnohem ambicióznější Lubin, který stejně jako Karviná účinkoval v letošní Lize mistrů. Přestože se Lubinu nepovedlo postoupit do další fáze, vítězstvím na půdě bundesligového Flensburgu se postaral o jednu z největších senzací.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.