Wade střelou v závěru rozhodl o výhře basketbalistů Miami

NEW YORK

Basketbalisté Miami porazili v nejdramatičtější možné koncovce sobotního utkání NBA 104:102 Utah. Do extáze přivedl domácí fanoušky Dwyane Wade, jenž čekal s poslední střelou až do závěrečného klaksonu a dvoubodovým pokusem, který se nejprve odrazil od obroučky vzhůru a pak zapadl do koše, stanovil konečné skóre.

Miami přitom bylo na pokraji porážky poté, co ve druhém poločase promarnilo šestnáctibodové vedení a v poslední minutě dokonce muselo dotahovat. Pak ovšem Wade nahrál Daequanu Cookovi na úspěšnou trojku a po opětovném vyrovnání Utahu vzal vše do svých rukou.

Shodou okolností totéž se mu právě proti týmu Jazz podařilo před třemi lety, v listopadu 2004, kdy také rozhodl o výhře střelou s klaksonem. "Bylo to to samé místo, ta samá střela," vzpomněl si nejlepší hráč play-off 2006. "Je to velká věc, protože jsme prohráli čtyři z pěti posledních zápasů a na tomhle bychom se mohli odrazit," dodal Wade, jenž po svém proměněném pokusu s rukama založenýma na hrudi přijímal ovace od fanoušků i spoluhráčů.

Střelcem sobotního programu byl torontský Chris Bosh, jenž si vytvořil osobní rekord 42 bodů, ale Raptors stejně podlehli Phoenixu 103:122.

Do sestavy San Antonia se po čtyřzápasové zdravotní pauze vrátil hvězdný francouzský rozehrávač Tony Parker a 18 body přispěl k výhře obhájců titulu 99:90 nad Los Angeles Clippers. Největší hvězdou utkání byl ale jeho spoluhráč Tim Duncan, který zaznamenal 34 bodů a málo vídaných 18 doskoků.

Výsledky:
Indiana - Washington 93:85, New Jersey - Golden State 100:95, Miami - Utah 104:102, Memphis - Philadelphia 97:99, Phoenix - Toronto 122:103, Chicago - Houston 98:116, Milwaukee - Charlotte 103:99, San Antonio - LA Clippers 99:90, New Orleans - Minnesota 110:76.