Basketbalisté Detroitu vyhráli v NBA desátý zápas za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Detroitu prodloužili svou vítěznou sérii v NBA na deset zápasů. Šampióni soutěže z roku 2004 porazili ve středečním duelu Washington na jeho palubovce 106:93, přičemž jejich nejlepším střelcem byl v šestém utkání po sobě Richard Hamilton. Ten si tentokrát připsal 20 bodů.

Detroit se soupeři nezná slitování, během aktuální série poráží své protivníky průměrným rozdílem téměř 17 bodů. Kouč Flip Saunders byl za výkony svého mužstva oceněn titulem kouč měsíce. "Jsem šťastný, protože to ukazuje, že váš tým hraje skvělý basketbal a hraje ho už 30 dní," pochvaloval si Saunders.

"Byl to další zápas, ve kterém většina hráčů základní sestavy mohla sedět většinu poslední čtvrtiny na lavičce a sledovat, jak se naši mladí zlepšují," řekl rozehrávač Chauncey Billups.

Lepší celkovou bilanci než Detroit má nadále jeho konkurent z Východní konference Boston. Celtics porazili 97:91 Houston a po třiceti zápasech mají na kontě stále jen tři porážky. To je nejlepší bilance v novodobé éře NBA. Totéž se podařilo od roku 1954 dosud jen pěti celkům včetně Chicaga Bulls v sezóně 1995-96, kterou pak Michael Jordan a spol. zakončili rekordním počtem 72 vítězství.

Nejlepším střelcem prvního hracího dne v roce 2008 byl hvězdný LeBron James. Cleveland díky jeho 36 bodům porazil 98:94 Atlantu a James exceloval především ve druhém poločase, ve kterém dal 32 bodů, z toho dvanáct v poslední dvouminutovce.

Výsledky středečních zápasů NBA:
Washington - Detroit 93:106, Charlotte - Chicago 97:109, Orlando - New Jersey 95:96, Cleveland - Atlanta 98:94, Indiana - Memphis 72:90, LA Clippers - New Orleans 81:95, New York - Sacramento 97:107, Miami - Milwaukee 98:103, Minnesota - Portland 79:90, Dallas - Golden State 121:99, Utah - Philadelphia 110:107, Boston - Houston 97:91.