Házenkáři prohráli s Ivry a budou hrát se Slováky o třetí místo

IVRY

Čeští házenkáři v sobotu prohráli v druhém zápase na turnaji ve Francii s domácím týmem US Ivry 23:28 a v neděli se utkají o třetí místo se Slovenskem. O prvenství bude hrát Ivry s Tuniskem.

Do zápasu vstoupil český celek lépe a v desáté minutě vedl 6:3. Výborně do té doby chytal Jan Štochl, ale mezi 10. a 25. minutou domácí rezolutně otočili skóre a ujali se vedení o pět branek. Čeští hráči jim to ale hodně usnadnili, dělali totiž hodně technických chyb a v útoku neproměňovali ani ty nejvyloženější šance.

Za celé střetnutí nedali Češi čtrnáct stoprocentních příležitostí včetně pěti sedmimetrových hodů. Přesto se jim podařilo v 38. minutě ještě jednou se dostat do vedení 16:15, ale domácí házenkáři sérií čtyř gólů rychle kontrovali. Ještě deset minut před koncem český celek prohrával jen 20:21, ovšem v závěru doplatil na další technické chyby.

Skupina A:
US Ivry - Česko 28:23 (13:9)
Sestava a branky Česka: J. Štochl, Petržela - Motl 5/2, Hrstka, Tůma 2, Říha 1, Stehlík 3, Číp 8, Mičkal, Buchta 4, Kulišťák, Prachař, Rams, Král. Sedmimetrové hody: 5/4 - 7/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 1500.
US Ivry - Alžírsko 31:26.