Házenkáři prohráli v Paříži se Slováky a skončili čtvrtí

PAŘÍŽ

Čeští házenkáři obsadili na přípravném turnaji ve Francii čtvrté místo. V nedělním závěrečném duelu o tom rozhodla jejich prohra se Slovenskem 32:38. Z prvenství se radovala tuniská reprezentace po finálové výhře 32:26 nad domácím US Ivry.

Český celek podle trenéra Jiřího Miky působil hned od začátku po těžkém sobotním utkání s US Ivry unaveným dojmem a oproti předchozím zápasům se mu nedařilo hlavně v obraně. Díky brankářům Krupovi a Štochlovi však dlouho držel poměrně vyrovnané skóre, prohrával o jednu až dvě branky.

Až v závěru poločasu slovenští hráči zvýšili na tříbrankový rozdíl. Po přestávce český celek dokázal snížit až na rozdíl jediného gólu a riskantní hrou v obraně se snažil o vyrovnání. Soupeř toho však dokázal využít a v posledních minutách své vítězství značně zvýraznil.

Výsledek - o 3. místo:
Česko - Slovensko 32:38 (17:20)
Sestava a branky ČR: Krupa, Štochl - Mičkal 2, Buchta, Kulišťák 2, Prachař, Stehlík 6, Číp 7, Král, Hrstka 8, Tůma 3/2, Říha 1, Rams 1, Motl 2/1. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/5. Vyloučení: 3:5. Diváci: 2000.