Prostějov se v lize basketbalistů dotáhl na druhý Nový Jičín

Basketbalisté Nového Jičína jsou po nedělní porážce 89:91 na hřišti USK Praha druzí v tabulce NBL už jen díky lepšímu skóre. Na moravský celek se dotáhl Prostějov, který naopak až nečekaně snadno porazil Pardubice 90:60. Vedení si už v sobotu pojistil mistrovský Nymburk drtivým vítězstvím 112:53 nad Sadskou.

O prohře Nového Jičína rozhodl rozehrávač Lucious Wagner, který sekundu před koncem dvoubodovým košem zlomil nerozhodný stav. V zápase předtím vstřelil šest trojek, Daniel Dvořák přidal čtyři a oba měli hlavní podíl na tom, že Pražané smazali ve třetí čtvrtině dvanáctibodové manko. "Jsem rád, že jsme se dokázali zvednout (po debaklu o 38 bodů v Děčíně) a hrát dnes dobře," řekl domácí kouč Kenneth Scalarboni.

Duel Prostějova s pátými Pardubicemi byl vyrovnaný jen do poločasové přestávky, pak hosté zcela odpadli. Nymburk neměl v Poděbradech se Sadskou sebemenší potíže a návdavkem k úspěšné generálce na úterní start v Poháru ULEB v Aténách přidal rekord sezóny v podobě 15 úspěšných trojek.

Na čtvrtém místě tabulky utekl Pardubicím Děčín, který od počátku kontroloval duel na palubovce nováčka z Kolína a zvítězil 87:74, naopak šestá Ostrava rozhodla utkání na hřišti outsidera z Ústí nad Labem až v poslední dvouminutovce, kdy od stavu 82:82 hosté nedovolili Severočechům skórovat.

Ústí nad Labem je předposlední, ale po pondělní dohrávce Liberec - Brno se vrátí na úplný chvost tabulky.

NBL - 20. kolo:
Sadská - Nymburk 53:112 (15:33, 23:60, 38:85)
Nejvíce bodů: Špička 12, Procházka 10, Stria 9 - Sokolovský 16, Nečas 15, Lee 13, Beneš a Schilb po 12, Benda 11. Rozhodčí: Macela, Rozsypal, Smetana. Trestné hody: 20/13 - 18/15. Fauly: 17:17. Trojky: 6:15. Diváci: 312. Nejlepší hráč: Lee.
Ústí nad Labem - Ostrava 82:89 (25:22, 42:44, 58:72)
Nejvíce bodů: Thomas 27, Hrubý 25, Tomanec 14 - Stuchlý 26, Mitchell 14, Ofoegbu 13, Pospíšil 10. Rozhodčí: Macela, Ondráček, Hošek. Trestné hody: 33/23 - 17/14. Fauly: 18:25. Trojky: 7:11. Diváci: 400. Nejlepší hráč: Stuchlý.
Prostějov - Pardubice 90:60 (21:21, 41:37, 70:48)
Nejvíce bodů: Ames a Bojič po 21, Savanovič 15, Bosák 14 - Sanders 19, Phillips 12, Gamma 9. Rozhodčí: V. Lukeš, Galajda, Karásek. Trestné hody: 13/9 - 13/9. Fauly: 17:18. Trojky: 5:5. Diváci: 1682. Nejlepší hráč: Bosák.
USK Praha - Nový Jičín 91:89 (19:25, 39:48, 68:65)
Nejvíce bodů: Wagner 26, Dvořák a Platt po 16, Kotas 14 - Šarovič 30, Chapman 19, Pelikán 18. Rozhodčí: Zachara, Vrážel, Kurz. Trestné hody: 31:23 - 17/14. Fauly: 17:23. Trojky: 12:9. Diváci: 500. Nejlepší hráč: Wagner.
Kolín - Děčín 74:87 (15:29, 31:46, 53:66)
Nejvíce bodů: McCoy 28, Schifino 9, Harrison 7 - Kraus 19, Houška 13, Balík 12, Argrett a Grier po 11. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Večeřa. Trestné hody: 45/32 - 21/12. Fauly: 16:27. Trojky: 4:11. Diváci: 478. Nejlepší hráč: McCoy.