Florbalisté Střešovic podlehli na Evropské poháru AIK

Florbalisté Tatranu Střešovice podlehli ve svém prvním vystoupení na Evropském poháru ve finském městě Vantaa se švédským mistrem AIK Stockholm 8:10. Favorit turnaje si od začátku udržoval před českým šampionem náskok, ale svěřencům trenéra Petra Ďarmeka se povedlo v závěru korigovat stav na přijatelný výsledek. Další zápas čeká Tatran ve čtvrtek v 9:30 proti Viking Řím.

Stockholmský celek se mohl opřít především o své hlavní opory Niklase Jihdeho a Connyho Vesterlunda, kteří si připsali po šesti kanadských bodech za čtyři branky a dvě asistence. Za Střešovice zaznamenal tři trefy a přihrávku Milan Fridrich, hattrick zaznamenal i Lukáš Brychca.

Skóre utkání otevřel ve 4. minutě Jihde, za 84 sekund zvýšil Svanemar a za další 42 vteřin znovu Jihde. Gólmana AIK Nieminena poprvé překonal v polovině úvodního dějství Brychca, ale ještě v první dvacetiminutovce zaznamenal svou třetí trefu Jihde. Na Vávrovu trefu v přesilovce v úvodu druhého dějství reagoval rovněž v početní výhodě Vesterlund a na Brychcovo snížení v závěru druhé třetiny ještě odpověděl Anmark.

Na čtyřbrankový rozdíl zvýšil v 41. minutě opět Jihde, Fridrich s Jedličkou znovu dali Střešovicím naději na lepší výsledek. Jenže pak se trefil Vesterlund a po Fridrichově dalším gólu skóroval ještě dvakrát Vesterlund a gólman Zich inkasoval celkem desetkrát. Do konce utkání už ale nekapituloval a Fridrich s Brychcou dovršením svých hattricků dali skóre konečnou podobu.

V druhém utkání skupiny A zvítězil švýcarský šampión Wiler-Ersigen nad Vikingem Řím 7:2, úvodní trefou utkání se na výhře podílel i český reprezentant Tomáš Sladký.

VANTAA - Evropský pohár:
Skupina A:
Tatran Střešovice - AIK Stockholm 8:10 (1:4, 2:2, 5:4)
Branky a nahrávky: 10. Brychca (Garčar), 21. Vávra (Jedlička), 40. Brychca (Garčar), 42. Fridrich (Deutsch), 44. Jedlička (Fridrich), 50. Fridrich (Jedlička), 54. Fridrich (Jedlička), 57. Brychca (Noha) - 4. Jihde (Vesterlund), 5. Svanemar, 6. Jihde (Vesterlund), 16. Jihde (Fischerström), 26. Vesterlund (Jihde), 40. Anmark (Svanemar), 41. Jihde (Djurling), 48. Vesterlund (Djurling), 51. Vesterlund (Djurling), 53. Vesterlund (Jihde). Rozhodčí: Ali Zouhar, Hofgaard Jorstad (oba Nor.). Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. Střely na branku: 18:23. Diváci: 269.
Viking Řím - SV Wiler-Ersigen 2:7 (0:0, 1:2, 1:5)
Branky: 35. Lagerström, 48. Nilsson - 40. a 41. Krahenbühl, 26. Sladký, 47. Mendelin, 49. Balmer, 51. Thorsell, 52. Bichsel.
Skupina B:
SC Classic - SSV Helsinky 5:5 (0:1, 3:3, 2:1)
Branky: 27. Lahdensuo, 30. Salminen, 37. Nyman, 60. Johansson, 60. Kiviharju - 9. Manner, 26. Toivonen, 35. Piispanen, 40. Kapanen, 59. Tiitu.
Warberg IC-85 - Fjerdingby IBK 7:7 (2:1, 4:1, 1:5)
Branky: 25. a 48. Friberg, 14. Emanuelsson, 18. Canerstam, 29. Larsson, 30. Hage, 36. Andersson - 2. a 60. Eriksen, 34. a 43. Evensen, 49. a 54. Jonsson, 59. Nielsen.