Florbalisté Střešovic porazili na Evropském poháru Viking Řím 6:1

VANTAA

Florbalisté Tatranu Střešovice po porážce s AIK Stockholm zvítězili na Evropském poháru ve finském Vantaa nad Vikingem Řím 6:1 a v pátek mohou v závěrečném utkání se švýcarským mistrem Wilerem-Ersigenem bojovat o postup do semifinále. Tři body za dvě branky a jednu přihrávku si připsal Tomáš Vávra, gól a dvě asistence zaznamenal Michal Jedlička.

Florbalisté Tatranu Střešovice Milan Fridrich (uprostřed) a Michal Jedlička (vzadu) na archivním snímku

Český mistr se ujal vedení v 5. minutě, kdy potrestal Lepistövo vyloučení Richter. Za osm minut zvýšil náskok Vávra a bezpečné vedení 3:0 zajistil Tatranu vteřinu před koncem úvodního dějství Jedlička. Čtyřbrankový náskok zařídil v další početní převaze Vávra.

Italský tým s řadou Švédů v kádru snížil v 44. minutě, kdy se prosadil Bjerlestam. Za pět minut měl Řím další možnost zkorigovat skóre, ale Fredheim z trestného střílení brankáře Zicha nepřekonal. Střešovice ale ještě v závěru zvýraznily rozdíl po trefách Štegla a Fridricha.

"Hráči Vikingu nám nestačili a často museli faulovat. Bylo vidět, že na mezinárodní úroveň pouze zkušenosti a šikovné ruce nestačí. Wiler včera zlomil Řím až v poslední třetině, my jsme to dokázali už na začátku. Navíc ve druhé třetině už fyzicky odpadli," řekl serveru florbal.cz trenér Střešovic Petr Ďarmek. "Výborně nám navíc vycházely přesilovky a i díky nim jsme měli soupeře pod kontrolou," dodal.

V druhém utkání skupiny A zvítězil obhájce triumfu na Poháru mistrů evropských zemí AIK Stockholm nad Wilerem-Ersigenem 10:5 a zajistil si postup do semifinále. O druhé místo se utká v pátek v 9:30 SEČ Tatran s Wilerem-Ersigen, přičemž Střešovicím stačí i remíza.

Skupina A:
Tatran Střešovice - Viking Řím 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Richter (Garčar), 13. Vávra (Fridrich), 20. Jedlička (Vávra), 30. Vávra (Richter), 55. Štegl (Jedlička), 60. Fridrich (Jedlička) - 44. Bjerlestam (Östlund). Rozhodčí: Paso, Silvo (oba Fin.). Vyloučení: 2:6, navíc Nässelkvist (Řím) 5 min. Využití: 3:0. Střely na branku: 26:14. Diváci: 189.
AIK Stockholm - SV Wiler-Ersigen 10:5 (1:2, 4:2, 5:1)
Branky: 45., 47. a 54. Jihde, 38. a 50. Vesterlund, 9. Svanemar, 21. Djurling, 28. Engnell, 37. Carlsson, 44. Norman - 5. Thorsell, 16. Zingg, 31. Punkari, 35. R. Gerber, 60. Zimmermann.