Basketbalisté Bostonu vyrovnali 30. vítězstvím klubový rekord

Nejlepší tým letošní NBA Boston Celtics si v pátek připsal už třicáté vítězství a při bilanci jen čtyř porážek vyrovnal nejlepší start ve své klubové historii z mistrovské sezóny 1959/60. Jubilejní výhry dosáhli bostonští basketbalisté proti New Jersey, které porazili 86:77. O své aktuální síle však přesvědčili až v poslední čtvrtině, v níž deklasovali domácí tým Nets poměrem 23:9.

Boston za dalším úspěchem táhlo znovu elitní trio Kevin Garnett, Paul Pierce a Ray Allen, z nichž každý dal minimálně 16 bodů. V závěru ale lídra soutěže podrželi střídající hráči. "Naše základní pětka si občas potřebuje trochu odpočinout, sezóna je hrozně dlouhá. Proto je fajn, že lavička je schopna takového výkonu a vyhrát nám zápas," chválil trenér Doc Rivers.

Hráči Clevelandu se natrápili na vítězství nad Charlotte, které doma porazili až po druhém prodloužení 113:106. Hrdinou rozhodujících minut byl kanonýr LeBron James, jenž ve druhé nastavené části vstřelil osm bodů ze svých celkových 31. Navíc si 19 doskoky vylepšil osobní statistiku v zámořské lize.

Nejlepším střelcem večera v nabitém pátečním programu NBA však byl Španěl Pau Gasol z Memphisu. Mistr světa z roku 2006 a člen stříbrného týmu z loňského evropského šampionátu nasázel do koše Golden State 43 bodů, přesto jeho tým prohrál. Zato Dallas prodloužil v Seattlu svou vítěznou sérii už na šest utkání.

Výsledky:
Philadelphia - Chicago 97:100, New Jersey - Boston 77:86, New York - Toronto 90:99, Atlanta - Washington 98:102 po prodl., Cleveland - Charlotte 113:106 po druhém prodl., Seattle - Dallas 70:90, Houston - Minnesota 113:82, Denver - Orlando 113:103, LA Lakers - Milwaukee 110:105, Golden State - Memphis 116:104, New Orleans - Miami 114:88.