Florbalisté Střešovic podlehli v semifinále EP Warbergu 2:8

VANTAA

Florbalisté Tatranu Střešovice podlehli v semifinále Evropského poháru ve finském Vantaa švédskému mistrovi Warbegu vysoko 2:8 a v neděli od 8:00 budou hrát o konečné třetí místo s finským celkem SC Classic. Ten dnes podlehl obhájci triumfu AIK Stockholm 3:4. Ve finále se od 14:00 stejně jako loni utkají Warberg s AIK.

Český šampión nastoupil bez zraněného obránce Růny, jehož v první obraně nahradil Přívara. Proti velkému favoritovi ale Tatran nezachytil začátek utkání. Už po 26 vteřinách se dostal Warberg do vedení, když využil prostor ke střele Emanuelsson. Navíc ve 4. minutě z levé strany z úhlu zvýšil Danielsson. Gólman Zich ale pak Střešovice několikrát podržel a český mistr ve snaze zkorigovat stav začal tvořit hru.

Proti pozorné obraně se těžko prosazoval, ale gólmana Sjögrena málem překvapil z dálky Garčar, který zamířil do horní tyče. Warberg zvýšil v 27. minutě, kdy našel Canerstam před brankou nekrytého Emanuelssona. Po polovině utkání fauloval Štegl u mantinelu Perssona a obdržel pětiminutový trest. Tatran při něm měl paradoxně největší šance dosavadního průběhu.

Jedlička nejdříve minul odkrytou branku po Vávrově akci, pak přidal čtvrtý gól Švédů Karlsson a stále ještě v oslabení znovu Jedlička utekl sám, ale zamířil nepřesně. Své umění ale střešovický kanonýr ukázal v 38. minutě, kdy po faulu Perssona na Slámu proměnil efektně trestné střílení.

Emanuelsson do odkryté branky dovršil hattrick

Švédové v závěrečné třetině zvýraznili rozdíl. Při Klimešově trestu zužitkoval další skvělou Canerstamovu přihrávku Emanuelsson a do odkryté branky dovršil hattrick a další góly přidal Svensson, Friberg a Andersson. Poslední slovo si vzaly Střešovice a 31 sekund před koncem se alespoň jednou ze hry prosadil Štegl.

V boji o bronz se pokusí Tatran překvapit tým Classic, který si vybojoval postup na Evropský pohár loni v září v kvalifikaci druhých tým florbalových velmocí v Liberci, kde deklasoval Havířov 23:1.

"Úplně jsme zaspali začátek zápasu. Na druhou stranu nám to ale paradoxně pomohlo, protože Warberg se už pak netlačil na sto procent do útoku. Pořád jsme tak nějak udržovali přijatelné skóre. Bohužel jsme úplně nezvládli závěr, ty poslední dva góly byly zbytečné," řekl po utkání serveru florbal.cz obránce Tatranu Milan Garčar. Síly na nedělní ranní boj o bronz prý Střešovice najdou. "Bylo by to špatné, kdybychom do toho nedali vše. Hra o medaili je hodně velká motivace," dodal Garčar.

V semifinálovém duelu AIK Stockholm s Classic vydržel bezbrankový stav až do 31. minutě, kdy se prosadil hvězdný útočník Jihde. Díky dvěma trefám Djurlinga a jedné Vesterlunda, který navíc asistoval u všech tří branek svých spoluhráčů, vedl stockholmský celek už 4:0, ale Finové závěr zdramatizovali. Dvakrát se prosadil Nyman a 73 sekund před koncem snížil na rozdíl jediného gólu Karppanen. Na vyrovnání Finové nedosáhli.

Semifinále:
Tatran Střešovice - Warberg IC-85 2:8 (0:2, 1:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 38. Jedlička z trestného střílení, 60. Štegl (Jedlička) - 1. Emanuelsson (Canerstam), 4. Danielsson (Persson), 27. Emanuelsson (Canerstam), 34. Karlsson (Eriksson), 44. Emanuelsson (Canerstam), 46. Svensson (Emanuelsson), 57. Friberg (Hage), 58. Andersson (Danielsson). Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 1:0, navíc Štegl (Střešovice) 5 min. Využití: 0:2. Střely na branku: 13:23. Diváci: 480.
AIK Stockholm - SC Classic 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)
Branky: 37. a 53. Djurling, 31. Jihde, 51. Vesterlund - 53. a 57. Nyman, 59. Karppanen.
O 5. místo:
Wiler-Ersigen - SSV Helsinky 5:6 v prodl. (2:0, 0:1, 3:4 - 0:1)
Branky: 13. vlastní, 15. Zurflüh, 44. Wittwer, 48. vlastní, 54. Krähenbühl - 32. Forsten, 45. Piispanen, 46. Kukkola 51. Manner, 58. Kapanen, 61. vlastní.
O 7. místo:
Fjerdingby - Viking Řím 16:11 (4:4, 9:2, 3:5)
Branky: 4., 12., 19. a 58. Jonsson, 20., 23., 28., 30. G. Evensen, 22., 31. a 49. Roos, 31., 33. a 38. Johansen, 26. Nilsen, 52. R. Evensen - 2., 7., 13., 32. a 58. Laine, 32., 48. a 57. Voxberg, 3. Bjerlestam, 43. Lagerström, 49. Östlund.