Házenkáři prohráli v přípravě na ME s Islandem o dva góly

REYKJAVÍK

Porážkou skončil pro české házenkáře první ze dvou přípravných zápasů před mistrovstvím Evropy na Islandu. V Reykjavíku v neděli podlehl výběr trenéra Pavla Pauzy domácímu týmu 30:32.

V prvním poločase dominovaly zápasu obrany obou celků. "Bránili jsme dobře a defenzivu podtrhl velmi dobrým výkonem brankář Petr Štochl. Domácí neproměnili dost vyložených šancí, ale my to měli využít více a ne vést jen o jedinou branku," řekl ČTK Pauza.

Ve druhém poločase se hrála otevřenější házená a domácí skóre otočili ve svůj prospěch. "Bylo vidět, že soupeř má za sebou již čtyři odehrané přípravné zápasy. Nám utkání ukázalo plno věcí, které musíme odstranit," dodal Pauza, který pochválil za výkon Brůnu. Naopak nespokojen byl se střelbou sedmimetrových hodů - Šetlík, Filip ani Vítek tuto výhodu v branku proměnit nedokázali.

Island - Česko 32:30 (10:11)
Sestava a branky ČR: Galia, P. Štochl - Nocar 1, Brůna 5, Hrubý 5, Šetlík 1, Kubeš 1, Filip 5, Sobol 4, Horák 3, Heinz 2, Mráz 3, Prachař, Řezníček, Vítek.
Nejvíce branek Islandu: Stefánsson 6/2, Sigurdsson 5/2, Geirsson 5, Fritzson a Svavarsson po 4.
Rozhodčí: Mortensen, Pedersen (oba Dán.). Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/0. Vyloučení: 2:3. Diváci: 2400.