Basketbalový ULEB cup: Ostende-Nymburk 83:81

OOSTENDE/PRAHA

Na výhru, která by jim zpečetila senzační postup do play off ULEB cupu, basketbalisté Nymburka v belgickém Ostende nedosáhli, ačkoli ještě pět minut před koncem vedli. Domácí tým v úvodu těžil z úspěšné střelby trojek, už po čtvrthodině to bylo 34:21, ale Nymburk pod Rančíkovou taktovkou stahoval a ve třetí části, kdy skvělou defenzivní prací nutil domácí střílet z nepřipravených pozic, získal až sedmibodový náskok.

Jenže poslední část znamenala zběsilou přestřelku, při níž se obranný systém českého celku hroutil. Ještě ve 35. minutě hosté vedli 66:64, jenže šňůru osmi bodů provedlo Ostende rozhodující obrat.

V dramatickém závěru Nymburk stahoval. Když Lee proměnil 36 vteřin před koncem oba trestného hody bylo to 82:79 a po výborném Rančíkově doskoku přišla další přesná trefa zpod koše, jenže to už zbývaly jen tři sekundy. Green dal sice jen jeden trestný hod, ale na nymburskou odpověď už nebyl čas.

Ostende-Nymburk 83:81
Nejvíce bodů: Brunner 20, Green 17, McCray 15 - Rančík 27, Mack 16, Benda a Lee po 10, 2740 diváků, čtvrtiny 16:14, 26:27, 8:16, 33: 24
Další utkání:
Dynamo Moskva-Panellinios Atény 107:73, Boloňa-CZ Bělehrad 76:77 v prodl.,
Pořadí:
1. Moskva 16, 2. Bělehrad 15, 3. Nymburk 14, 4. Ostende 12, 5. Boloňa 11, 6. Atény 10. Nezapočten duel Ostende-Boloňa (62:60), který se musí opakovat.