Basketbalistky USK prohrály v Salamance a nemají šanci na postup

Šance basketbalistek USK Praha na postup z euroligové skupiny zemřela porážkou ve španělské Salamance. České vicemistryně dosud vyhrály jen dvě utkání a mezi šestnáct nejlepších týmů soutěže se už nemohou dostat.

„Oběma týmům šlo prakticky o všechno a uspěl prostě ten, kdo se lépe vyrovnal s tím tlakem. Nám se stala osudná nepovedená třetí část, kdy holky polevily v obraně a pak přes veškerou snahu už pouze dotahovaly skóre,“ přiznal smutně trenér Lubor Blažek, jemuž chyběla s výronem kotníku Karpovová, přesto měly hráčky USK v úvodu navrch pod košem.

Dařilo se jim i střelecky a v 18. minutě vedly už 38:29. Doplatily potom ale na chyby při bránění i ztráty míče. Salamanca na přelomu druhé a třetí čtvrtiny desetibodovu šňůrou smazala manko, klíčovou roli přitom hrála španělská pivotka Montaňanová. Domácí už nepustily vedení z rukou, i když po trojkách Elhotové a Mokrošové byl dvě minuty před koncem stav jen 72:70. Salamanca však odpověděla šňůrou 8 bodů a bylo hotovo.

Salamanca-USK Praha 80:73
Nejvíce bodů: Dos Santosová 17, Montaňanová a Sanchezová po 13, DeMondtová 10 - Ferančíková 16, Whalenová a LeDréanová po 12, Elhotová 11, 800 diváků, čtvrtiny 16:18, 19:20, 25:17, 20:18.
Další utkání skupiny: Krakov-Šibenik 55:69, Jekatěrinburg-Bourges 62:64, pořadí: 1. Jekatěrinburg 17, 2. Bourges 14, 3. Krakov 14, 4. Salamanca 13, 5. Šibenik 12, 6. USK Praha 11.