Volejbalisté Liberce prohráli doma s Ústím a přišli o první místo

Vedoucí tým extraligy volejbalistů Dukla Liberec v sobotním severočeském derby doma nečekaně podlehl Ústí nad Labem 1:3 a přišel o první místo, na němž ho vystřídaly České Budějovice. Dosud až osmý tým tabulky z Ústí naopak udělal další výrazný krok k postupu do play-off.

V hale dosavadního lídra nejvyšší soutěže začali hosté lépe a získali úvodní sadu jednoznačným poměrem 25:17. Poté Dukla přidala a především díky výkonu nahrávače Šimečka vyhrála podobně hladce druhý set. Pak se ale karta znovu obrátila, Ústí ve zbytku zápasu soupeře opět přehrávalo a postaralo se o senzaci 17. kola.

Také poslední Zlín potrápil favorita, v Ostravě podal velmi dobrý výkon a domácím podlehl až po pěti setech. O vítězství Ostravanů v bezmála dvouhodinovém dramatu rozhodla až zvýšená bojovnost v tie-breaku, která jim vynesla výhru 15:12.

Českobudějovičtí obhájci titulu se vrátili do čela tabulky po výhře 3:1 v Brně. Přitom ztratili první set a také v koncovce druhého dějství měli namále, ale zvládli ji a od té doby se zápas odehrával v jejich režii. Domácí už dokázali jen zdramatizovat čtvrtou sadu, poslední dva míče však uhráli Jihočeši - po Motysově smeči proměnili mečbol blokem.

V Příbrami dokázali domácí volejbalisté vzdorovat Opavě pouze v prvním a druhém setu. Potom už šla úroveň jejich hry rapidně dolů a hosté toho bezezbytku využili.

V neděli od 17:00 se hraje zbývající zápas kola ČZU Praha - Kladno.

Příbram - Opava 1:3 (-22, 22, -15, -18)
Rozhodčí: Němeček, Krtička. Čas: 92 min. Diváci: 470.
Liberec - Ústí nad Labem 1:3 (-17, 19, -19, -23)
Rozhodčí: Vojtíšek, Došlík. Čas: 112 min. Diváci: 625.
Ostrava - Zlín 3:2 (15, -20, 16, -23, 12)
Rozhodčí: Činátl, Rychlík. Čas: 113 min. Diváci: 500.
Brno - České Budějovice 1:3 (23, -23, -20, -23)
Rozhodčí: Antušák, Kovář. Čas: 114 min. Diváci: 500.