Kladenští volejbalisté vyhráli v Praze a srovnali krok se špičkou

Volejbalisté Kladna srovnali krok s vedoucími celky extraligy. Po nedělní výhře 3:1 v dohrávce 17. kola v hale ČZU Praha mají stejně bodů jako první České Budějovice a druhý Liberec, za nimiž zůstali jen vinou horšího poměru setů.

Pražané začali odhodlaně a v koncovce rozhodli první set pro sebe. Favorizované Kladno se ale v dalším průběhu utkání dopouštělo menšího počtu chyb a důraznější hrou dostalo soupeře pod tlak. Domácím už k obratu nepomohla ani řada střídání.

Trenér ČZU Jozef Novotný si posteskl, že tým vydržel s bojovností pouze jeden set. "A to proti kvalitnímu soupeři nestačí. Při absenci blokaře Kotrcha není adekvátní náhrada, a toho soupeři patřičně využívali. Navíc zahraniční hráči dnes neměli svůj den," konstatoval.

Kladenský kouč Jan Svoboda označil zápas v hale nováčka extraligy za vyrovnaný. "Od třetího setu jsme byli jistější a lepší družstvo, ale domácí bojovali až do posledního míče," prohlásil Svoboda.